Rolety FAKRO

baner

 

KTÓRE AKCESORIA NAJLEPIEJ CHRONIĄ PRZED NAGRZANIEM POMIESZCZENIA?

Zgodnie z normą DIN 5034-1 pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem promieniami słonecznymi nie za pomocą akcesoriów wewnętrznych tylko za pomocą osłon zewnętrznych (markizy, rolety zewnętrzne).

„Pomieszczenia należy chronić przed nagrzewaniem w okresie lata w miarę możliwości za pomocą zewnętrznych osłon, umiejscowionych przed szybą, odbijających ciepło. Nagrzewanie pomieszczeń wynika z absorpcji promieniowania globalnego przez przedmioty w pomieszczeniu i powierzchnie ograniczające pomieszczenie (ściany, podłoga). Promieniowanie zaabsorbowane przeistacza się w długofalowe promieniowanie podczerwone (cieplne), które nie jest przepuszczane przez szyby okien na zewnątrz i prowadzi do niepożądanego nagrzewania się pomieszczenia w lecie.” - DIN 5034-1

Rodzaje akcesoriów zewnętrznych FAKRO:

markiza amzMarkiza AMZ

markiza arzMarkiza elektryczna AMZ

roleta zewnętrznaRoleta ARZ

 

OCHRONA PRZED NAGRZEWANIEM - JAK TO SIĘ PRZEDSTAWIA W RZECZYWISTOŚCI?

Firma FAKRO w celu udoskonalania swoich produktów oraz w trosce o komfort ich użytkowników analizuje skuteczność ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonano dziesięć jednakowych pomieszczeń badawczych, które są identycznie eksponowane na działanie promieni słonecznych oraz wyposażone w takie same okna dachowe. Badania wykonano przy zamkniętych oknach. Temperaturę mierzono w kilku punktach, metr nad podłogą. Na oknach zamontowano różne dodatki a wyniki ich badań przedstawiamy Państwu na wykresie.

Wykresy nagrzewanie

Przedstawione powyżej nasze wyniki badań jednoznacznie określają, że akcesoria zewnętrzne (roleta i markiza) najlepiej chronią przed uciążliwym upałem z zewnątrz. Optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu. Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed ciepłem, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła wpadającego do pomieszczenia.