System PSK

Otwórz się na komfort - System PSK

pskDrzwi PSK są systemem odstawno-przesuwnym - jest to jedno z rozwiązań pozwalające zachować przestrzeń. Tego typu witryny w stosunku do tradycyjnych drzwi tarasowych po otwarciu skrzydła nie zajmują całego promienia szerokości skrzydła wewnątrz budynku, jest to zaledwie 15 - 20 cm!

W zależności od potrzeby KRISPOL proponuje system PSK oparty na profilach FEN 76, FEN 85 oraz FEN 92! Jest on adaptowany w zależnośći od wyboru i potrzeby klienta. Zwykle osiągają wymiary do 3 metrów szerokości w podziale na dwie równe części. Istnieje również możliwość wykonania okna 4 skrzydłowego lub rozbudowy modułowej w oparciu o łączniki okienne!

 

 

psk life

Poruszanie skrzydła odbywa się za pomocą systemu rolek jezdnych w obudowie widocznych w dolnej i górnej części okna.

W doborze tego typu okna jednym z ważniejszym aspektów jest dobór prowadzenia, wyróżniamy między innymi:

  1. System ręczny - najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Okno jest zamykane w większości za pomocą siły osoby korzystającej z okna napierając na nie, przez co nie jest polecane dużych przeszkleń. To rozwiązanie jest wyposażone w opcje uchyłu skrzydła czynnego.
  2. System odstawno-przesuwny - okno działające w płaszczyźnie równoległej. Działające bardzo gładko nawet przy dużych przeszkleniach! Jej cechą charakterystyczną jest to że nie posiada funkcji uchyłu, natomiast można skorzystać z mikrowentylacji.
  3. System pół-automtyczny - najlepsze rozwiązanie do okien PSK. Rolki mogą udźwignąć nawet skrzydło do 200 kg, przy tym że okna można zamknąć "jednym paluszkiem". Okno posiada uchył jak i mikrowentylacje.

Kliencie warto się dopytać jaki system prowadzenia został dobrany ze względu na duże rozbieżności w cenie jak i funkcjonalności okna! Różnicy nie widać na pierwszy rzut oka, natomiast ma bardzo duże znaczenie.

youtube buttonZasada działania PSK oraz HST firmy KRISPOL

system psk