Rolety dachowe ROLAX

Rolety Do Ogrodów Zimowych

Aluminiowe rolety dachowe ROLAX przeznaczone są do montażu na dużych przeszkleniach dachowych, w ogrodach zimowych, oranżeriach, na przydomowych basenach. Rolety te służą nie tylko do zacieniania szklanych dachów, ale przede wszystkim mają doskonałe właściwości izolacyjne w odróżnieniu od dostępnych na rynku osłon materiałowych typu markiza dachowa czy system Veranda. Aluminiowe lamele, wypełnione pianką wtryskiwaną pod dużym ciśnieniem izolują pomieszczenia przez cały rok, a także chronią szklane dachy przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych. Montaż rolet dachowych ROLAX może obniżyć latem temperaturę wewnątrz pomieszczenia nawet o 20°C , a zimą utrzyma izolację termiczną, zmniejszając koszty ogrzewania. Rolety ROLAX zabezpieczają zakrywany dach przed przenikaniem deszczu i śniegu, niwelując równocześnie hałas spowodowany np. przez silne opady.

 

 

Rolety dachowe ROLAX posiadają innowacyjną na rynku konstrukcję; specjalnie zaprojektowany system łączenia aluminiowych lameli zabezpiecza prowadnice przed zamarzaniem, a napinacze umożliwiające bezawaryjną i bezobsługową pracę rolety. Ogrody zimowe, oranżerie i przydomowe baseny wymagają specjalistycznych rozwiązań, dlatego w roletach ROLAX zastosowano bardzo wydajny silnik elektryczny oraz specjalny mechanizm napinający roletę w jej dolnej części, tak by sprawnie pracowała na dachach o kącie nachylenia od 0 do 81 stopni przy długości rolety aż do 6m. Istnieje możliwość segmentowego montażu rolet, montażu kolejnych modułów w zależności od potrzeb, co daje praktycznie nieograniczone możliwości zacienienia bardzo dużych przeszkleń dachowych.

Rolety zewnętrzne ROLAX doskonale współpracują z systemami „Inteligentnego domu”. Sterowanie i zarządzane może odbywać się za pomocą pilota, telefonu, tabletu, zegara czy stacji pogodowej. ROLAX to unikalne rozwiązanie generujące oszczędności dla użytkowników posiadających ogrody zimowe i oranżerie, chcących cieszyć się pięknymi widokami i bliskim kontaktem z naturą przez cały rok.

ROLETY DO OGRODÓW ZIMOWYCH ROLAX – najważniejsze cechy:

  • Ochrona szklanego dachu przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami – solidny pancerz niweluje ryzyko uszkodzenia dachu na wypadek gradu, silnych opadów czy utrzymującej się warstwy śniegu.
  • Energooszczędność; skuteczna bariera termoizolacyjna w postaci lameli wypełnionych pianką umożliwi redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.
  • Możliwość integracji z dowolnym systemem „Inteligentnego domu”, zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu, tabletu.
  • Skuteczna blokada zabezpieczająca/blokada antywłamaniowa.
  • Najwyższy stopień automatyzacji i komfortu obsługi. Możliwość instalacji dodatkowego, sterowanego systemem radiowym wyłącznika czasowego z symulacją obecności.
  • Funkcjonują niezależnie od wiatru i opadów atmosferycznych.
  • Modułowa konstrukcja.
  • Dostępność kolorów według palety RAL.
  • Ochrona środowiska.
  • Gwarancja producenta na wszystkie części – 7 lat.

Rolety do ogrodów zimowych ROLAX to zdecydowanie więcej niż dostępne na rynku rozwiązania materiałowe do zacieniania szklanych dachów takie jak markizy, refleksole, pergole, system Veranda, czy rolety wewnętrzne. To unikalne połączenie cech tych wszystkich produktów.

Ponad 60 lat doświadczenia firmy BUBENDORFF w produkcji rolet zewnętrznych gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów, potwierdzoną aż 7‑letnią gwarancją na wszystkie części.

Pobierz katalog

Katalog ROLAX